Apie gatvių remontą Telšių rajone

Telšių rajone yra 1 941 kilometras vietinės reikšmės kelių. Juos prižiūrinti Telšių rajono savivaldybės administracija atlieka vieną iš sudėtingiausių užduočių Lietuvoje, nes šis ilgis kilometrais yra trumpesnis tik už Vilniaus rajono savivaldybės.

Telšių rajono savivaldybės administracija, atsižvelgdama į gyventojų prašymus, dar kartą primena, kokios gatvės tvarkomos šiemet.

Tarybos patvirtintas objektų sąrašas

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos skyrė Telšių rajono savivaldybei 1 mln. 618 tūkst. 700 eurų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, rekonstruoti, remontuoti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti.

„Susisiekimas – vienas iš svarbiausių gyventojų saugumo ir patogumo veiksnių. Dažnai lankomės įvairiose Telšių rajono gyvenvietėse – apžiūrime ir vertiname kelių būklę“, – teigia Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, - „Problemos mums yra žinomos iki smulkmenų, tačiau trūksta tik vieno „mažmožio“ – pinigų. Ne suvokimo, ne noro sutvarkyti ir troškimo padėti, o – pinigų. Taigi tvarkome atsižvelgdami į finansines galimybes. O jos yra mažesnės, nei remonto poreikis. Mūsų rajonas po Vilniaus miesto turi daugiausia šalyje vietinio susisiekimo kelių, tad mūsų užduotis šioje srityje – ne iš lengvųjų. Tačiau patikinu, kad kiekvienas kelias ir kiekviena gatvė sulauks savo eilės.“

Telšių rajono savivaldybės taryba 2017 m. kovo 30 d. sprendimu Nr. T1-68 patvirtino Telšių rajono savivaldybės 2017 metų vietinės reikšmės kelių (gatvių) priežiūros ir plėtros objektų sąrašą.

Paruošta Galimybių studija

Telšių rajono savivaldybės administracija sulaukia gyventojų klausimų, kada bus rekonstruojama S. Daukanto gatvė Telšiuose.

Kokybiška transporto infrastruktūra yra gyvybiškai svarbi gyventojams ir verslo subjektams. S. Daukanto gatvė yra miesto centre – šioje miesto dalyje yra tiek gyvenamųjų, tiek komercinės ir kitos paskirties pastatų, o transporto priemonių srautai ir pėsčiųjų srautai – gana dideli. Dėl šios priežasties, atsižvelgiant į prastą S. Daukanto šaligatvių būklę, nepatogias eismo dalyvių

nepatogias eismo dalyvių judėjimo sąlygas bei poreikį tvarkyti važiuojamąją dalį, S. Daukanto gatvė įtraukta į „Telšių rajono susisiekimo sektoriaus infrastruktūros atnaujinimo ir plėtros 2014-2020 m. galimybių studiją. Joje išnagrinėtos
S. Daukanto bei dar 14 Telšių miesto gatvių rekonstravimo galimybės, planuojamos rekonstrukcijos įtaka transporto priemonių kelionės trukmei, eksploatacinėms išlaidoms, avaringumui.

Remontuoti tikslinga S. Daukanto gatvėje esantį šaligatvį. Tačiau vien jo sutvarkymas neišspręs minėtų problemų: būtina atlikti lietaus nuotekų tinklų rekonstravimą, naujo apšvietimo įrengimą, kelio bortų keitimą, nuovažų į sklypus įrengimą ir kitus darbus. Vien tik šaligatvio remontas būtų netikslingas, nes, pradėjus kapitalinį S. Daukanto gatvės remontą, šaligatvį vėl tektų išardyti. Kapitalinis remontas išspręstų visas problemas, nes S. Daukanto gatvė bus rekonstruota įrengiant naują dangos konstrukciją ir paklojant jose naują lygią asfaltbetonio dangą, įrengiant naujus šaligatvius (takus), lietaus nuotekų sistemos tinklus bei gatvės apšvietimo tinklus.

Iki 2020 m. Telšių rajono savivaldybė planuoja pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija ir S. Daukanto gatvę kapitaliai sutvarkyti.

Kitos gatvės, įtrauktos į „Telšių rajono susisiekimo sektoriaus infrastruktūros atnaujinimo ir plėtros 2014-2020 m. galimybių studiją“: Sedos g. (ruožas tarp Stoties ir Karaliaus Mindaugo g.); Gedimino g.; Karaliaus Mindaugo g. (ruožas tarp Žemaitės ir Daukanto g.); Saulėtekio g.; Tryškių g. (ruožas tarp Luokės ir Saulėtekio g.); Alyvų g.; S.Dariaus ir S.Girėno g.; Šiaurinės g.; Mažeikių g.; Masčio g,. Kauno g. (ruožas tarp Masčio ir Luokės g.); Ežero g.* (ruožas tarp Respublikos ir L.Giros g.), L.Giros g.; J.Janonio g.; Šviesos g. (ruožas tarp Luokės ir S.Neries g.); Saulės g.

S.Daukanto gatvės ruožas tarp Šviesos g. ir Karaliaus Mindaugo g., Karaliaus Mindaugo g. ruožas tarp Žemaitės g. ir S.Daukanto g. yra valstybinės reikšmės kelių tęsiniai Telšių mieste, todėl šių gatvių dangas tarp bortų prižiūri LR Susisiekimo ministerijos valdoma regioninė įmonė VĮ „Telšių regiono keliai“ ir jos padalinys Telšių kelių tarnyba, o šių gatvių šaligatvių, takų, nuovažų, viešojo transporto stotelių būkle rūpinasi ir prižiūri Telšių rajono savivaldybė.

Telšių m. Respublikos g. rekonstravimas - projektavimas, projekto ekspertizė

Autobusų stotelės Saulėtekio g. Telšių m. - kapitalinis remontas,  projektavimas, projekto ekspertizė.

Telšių m. Kalno g. Nr. 40 automobilių stovėjimo aikštelė - nauja statyba.

Kapitalinis remontas : 

 • Telšių m. Beržų gatvė
 • Telšių m. L. Giros gatvė
 • Telšių m. Vytenio gatvė
 • Telšių m. Taikos skg.
 • Telšių m. Geležinkelio gatvė, Degaičių sen. Parko gatvė
 • Telšių m. Tryškių gatvės I etapas
 • Anulėnų gatvė
 • Telšių m. Žarėnų gatvė
 • Telšių m. Ažuolyno gatvė
 • Telšių m. Žalioji gatvė
 • Degaičių sen. vietinės reikšmės kelias Dg-47
 • Degaičių sen. Degaičių k. Anulėnų gatvė
 • Ryškėnų sen. Spindulio gatvė
 • Upynos sen. Upynos k., Kaštonų g.
 • Varnių sen. Pavandenės mstl. Biržulio gatvė
 • Tryškių sen. Tryškių mstl. Beržų gatvė

Trumpa informacija dėl gatvių, apie kurių tvarkymą dažniausiai teiraujasi gyventojai:

Telšių miesto Muziejaus gatvė - pirmoje prioritetų eilėje. Kitąmet Muziejaus gatvės rekonstrukcijai tikimasi gauti lėšų ir pradėti gatvės rekonstrukciją.2018-aisiaisplanuojama pradėti ir Telšių miesto Pramonės gatvės rekonstrukciją.

Dėl rytiniame rajone esančių Telšių miesto gatvių (Montvilos, g. nuo Palangos g. iki Kuršėnų g.; Degaičių g.; Taikos g.): pirmiausia iš ES lėšų bus tvarkoma lietaus sistema, baigus šiuos darbus, bus planuojami tolimesni.

Dėl Telšių miesto Žarėnų gatvės - likusios daliai - nuo Baltijos g. iki Genio g. šiemet bus parengtas gatvės kapitalinio remonto darbų aprašas. Asfaltavimo darbai bus pradėti jau kitais metais.

Dėl Telšių miesto Žaliosios gatvės – šiemet bus įrengti išlyginamieji asfalto sluoksniai, o kitais metais planuojama šią gatvę asfaltuoti.

Šiemet bus tvarkomas privažiavimas prie Šatrijos kalno: prasčiausios būklės atkarpose klojamas ištisinis asfaltas.

Sulaukiama pastabų dėl kelių būklės sodininkų bendrijose. Sodų kelių tvarkymas nėra savivaldybių savarankiškoji funkcija. Daug kalbama apie būtiną teisinio reglamentavimo tvarką šiuo klausimu, tačiau realių sprendimų nepriimama.

Numatyta rekonstruoti Telšių miesto Respublikos gatvę, šiuo metu baigiamas rengti techninis projektas.

kitos naujienos.

ApiegatviųremontąTelšiųrajone
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Vandeniui – egzotiškos jūrų gėrybės, Jaučiui – šviežios daržovės, Liūtui – gerai keptas bei sotus antrekotas, Mergelei – lengvas sveikuoliškas užkandis, o Šauliui – itališkos virtuvės gardėsiai. 2019-ieji Kiaulės metai žada skalsius bei sočius metus, todėl pabandykime prie vieno stalo susodinti visus 12 Zodiako ženklų ir pažiūrėkime, kokį maistą jiems patariama rinktis šiemet.   Aviną valdo ugnis, todėl aštrus maistas šiemet ne tik atneš sėkmę ir gerą savi...
Įvykiai
Laisvės gynėjų diena – sausio 13 d. minima Lietuvos atmintina diena. Keliama Lietuvos valstybės vėliava. 1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, perimti jų kontrolę. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine...
Laisvalaikis
Oficialiai patvirtinta – Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings kartu sieks atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse. Žinomų dainininkų pora šiandien publikai pirmą kartą pristato gyvai atliktą bendrą savo dainą „Sing!“, su kuria ketina užkariauti populiariausio dainų konkurso pasaulyje žiūrovų simpatijas. „Tikime savo potencialu, nes daina „Sing!“ yra galinga, kaip galinga yra pati idėja ir galingas yra visas sumanymas. Daina gali labai daug. Ji tampa dar g...
Įvykiai
Vitalija Mockevičiūtė, sausio 11 dieną švenčianti penkiasdešimtmetį, yra viena iš įdomiausių viduriniosios kartos aktorių. Iš pažiūros lyg ir niekuo neišsiskirianti, ji savyje slepia neįkainojamą aktorystės talentą. Šiandien ją galima pavadinti talentingiausia komedinio amplua aktore. Būti komiku, kai pasaulis nejuokingas, nėra paprasta. Tam reikalingas neįtikėtinas budrumas aplinkai, pastabumas mažiausiai detalei ir, svarbiausia, apsiskaitymas, be kurio j...
Įvykiai
„Wizz Air“, sparčiausiai auganti aviakompanija Europoje, skelbia žiemos išpardavimą ir siūlo 20 proc.* pigesnius šiandien užsakytus skrydžius. Vietas skrydžiui galima rezervuoti bendrovės interneto svetainėje arba naudojantis „Wizz Air“ mobiliąja programėle. Pasiūlymas galioja iki kovo mėnesio pabaigos.  Žiemos sezonui beveik įpusėjus atsipalaiduoti norintiems keleiviams, kuriems nusibodo stingdanti temperatūra, šiandien puiki proga pasinaudoti „Wizz Air“...
Įvykiai
Minint prieš dvidešimt aštuonerius metus iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių, 2019 metų sausio 11 d. lygiai 8.00 valandą ryto visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių bus uždegamos vienybės, pergalės ir atminties žvakutės. Virš 1500 mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų Lietuvoje ir užsienyje jau atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą  dalyvauti Laisvės...
Laisvalaikis
Pagal šiais laikais paplitusią versiją, vos gimus Jėzui Kristui ir danguje suspindus Betliejaus žvaigždei, jį aplankė trys Rytų karaliai, ir kiekvienas iš jų atnešė jam po dovaną. Iš tiesų Naujajame testamente rašoma, jog į Jeruzalę atvykę išminčiai iš Rytų – jie ieškoję apytiksliai dvejų metų berniuko, kuriam gimus danguje įsižiebė žvaigždė, judėjusi per dangų ir vedusi juos link Jėzaus Kristaus namų.  Manoma, jog iš tiesų išminčiai buvo astrologai. Stebė...
Įvykiai
Technologijų pasaulis yra nenuspėjamas. Tai, kas kartais atrodo sunkiai įsivaizduojama, vieną dieną netikėtai gali atkeliauti į kiekvieno iš mūsų namus. Kasmet sulaukiame naujų technologinių sprendimų, kurie neabejotinai pakeičia mūsų kasdienį gyvenimą, todėl pažvelkime, kokia ateitis mūsų laukia. Pristatome ryškiausias ateinančių 2019 metų technologines tendencijas. 5G era Ekspertų teigimu naujos kartos mobiliojo interneto 5G ryšys yra net iki 100 kartų g...
Laisvalaikis
Kad pusiaukelė iki savaitgalio nenugramzdintų į rutiną, siūlome pramankštinti smegenis linksmais galvosūkiais. Reguliariai skatindami save mąstyti nebijant išeiti iš rėmų, jūs aktyvinsite smegenų veiklą, gerinsite atmintį bei dėmesio koncentraciją, sumažinsite senatvinės dimensijos riziką ir, žinoma, išvengsite nuobodulio. Taigi, pasiruoškite, jei reikia, pasiimkite lapą ir rašymo priemonę ir susikaupkite! 1. Jūs vairuojate autobusą. Pirmoje stotelėje įlip...